Konkurs „Kandydat na medal” z nagrodami dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Edycja 2.

Trwająca od roku sytuacja zawieszenia zajęć w szkołach przy jednoczesnej wzmożonej samodzielnej pracy w domach wymaga wysiłku, samodyscypliny i jest sprawdzianem dla każdego ucznia jak reaguje w sytuacji kryzysowej. To ogromne wyzwanie i nowe doświadczenie dla wszystkich ludzi.

Pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie dokładają wszelkich starań, aby w tym trudnym okresie wspierać uczniów. Ich droga życiowa, niezależnie od wieku i obecnego etapu edukacji zmierza do kariery zawodowej.

Z myślą o ciągłym doskonaleniu zapraszamy do udziału w konkursie, który zweryfikuje umiejętności skutecznego przygotowania przyszłych kandydatów  do wejścia na rynek pracy, poprzez zapoznanie z podstawowymi narzędziami rekrutacyjnymi a w szczególności zasad ich przygotowywania. Nasi doradcy przeanalizują prace i będą służyć praktycznymi radami aby uczestnicy konkursu poznali tajniki i zasady tworzenia dokumentów rekrutacyjnych. Udział w tym przedsięwzięciu wzmocni ich potencjał co będzie potwierdzone certyfikatem „Kandydat na medal” a sześciu laureatów otrzyma wartościowe nagrody rzeczowe.

Kontakt do koordynatora:

Grażyna Sędziak [email protected]; tel.: 797 901 112

Do pobrania:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

ZGODA NA UDZIAŁ

KONKURS W SKRÓCIE

 

Od marca do czerwca 2021 r. trwała II edycja konkursu „Kandydat na medal” przygotowanego z myślą o młodych osobach, które po zakończeniu kolejnych stopni edukacji zmierzą się z konkurencją podczas starań o pracę. Rekrutacja to moment decydujący o dalszych losach absolwentów szkół. Jest też przepustką do wymarzonej kariery zawodowej. Tak więc zgłoszeni uczestnicy mieli niebywałą okazję aby zapoznać się z podstawowymi narzędziami i zasadami rekrutacji.

Do II edycji konkursu przystąpiło 108 uczestników – 35 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 73 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych. Przez kolejne cztery tygodnie wszyscy wykonywali zadania a komisja konkursowa analizowała je i przygotowała dla każdego uczestnika indywidualnie ocenę opisową oraz punktową, które zdecydowały o wyłonieniu zwycięzców. Do komisji zostali powołani doradcy zawodowi Anna Koziarska, Estera Baranowska i Grażyna Sędziak pod przewodnictwem Przemysława Trawczyńskiego.

ZWYCIĘZCY KONKURSU

w kategorii szkoła podstawowa

I miejsce Cezary Szambelańczyk
Szkoła Podstawowa im. J. Mehoffera w Chlebowie

II miejsce Jakub Grabowski
Szkoła Podstawowa w Górkach

III miejsce Filip Rubas
Szkoła Podstawowa imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie

w kategorii szkoła ponadpodstawowa

I miejsce Klaudia Hejman
Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Koninie

II miejsce Tymon Talent-Dominiak
Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Koninie

III miejsce Kacper Szambelańczyk
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego Kaczki Średnie

Udział w tym przedsięwzięciu niewątpliwie wzmocnił potencjał wszystkich uczestników co jest potwierdzone dyplomem „Kandydat na medal”.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom.

 

Skip to content