Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Najlepszy mistrz oraz czeladnik roku 2018” odbyła się 4 grudnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.Jest to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Departament Edukacji i Nauki oraz Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Izba Rzemieślnicza w Kaliszu.
Konkurs ten ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego, zawodów rzemieślniczych oraz osób, które w roku poprzedzający rok przeprowadzenia konkursu zdały egzamin mistrzowski lub czeladniczy.
W kryterium oceniania brano pod uwagę: oceny z egzaminów teoretycznych i praktycznych, dodatkowe osiągnięcia zawodowe (certyfikaty, dyplomy itp.), kontynuację zatrudnienia w wyuczonym zawodzie i ogólną charakterystykę kandydata. Wszystkich wyróżnionych oraz laureatów cechowała pasja do swojego zawodu, zaangażowanie oraz gotowość do zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w swojej pracy.
Kapituła konkursu. wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych (nagrodzonych zostało łącznie 36 osób, z tego 28 czeladników i 8 mistrzów).
Tytuł Najlepszego czeladnika 2018 roku otrzymał Hubert Lewandowski- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Tytuł Najlepszego mistrza 2018 roku otrzymał Roman Krawczak- dekarz.
Wśród nagrodzonych osób znalazło się 4 czeladników oraz 1 mistrz z terenu działania Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.
Wyróżnienie w kategorii czeladnik otrzymali:
– Klaudia Szykowna – egzamin czeladniczy w zawodzie fotograf, pracodawca Foto Sypniewski – Zakład Fotograficzny Konin
– Faustyna Chmiel – egzamin czeladniczy w zawodzie cukiernik, pracodawca Cukiernia J.Janiak & Z.Benk
– Daniel Wardęcki – egzamin czeladniczy w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, pracodawca Zakład Remontowo Budowlany Marek Bidziński w Wilczynie
Laureatem w kategorii czeladnik został:
– Adam Pawlaczyk – egzamin czeladniczy w zawodzie fryzjer, pracodawca Galeria Urody Shine
Wyróżnienie w kategorii mistrz otrzymał:
– Marek Tomaszewski – egzamin mistrzowski w zawodzie elektryk, pracodawca Elektros s.c. E.M. Tomaszewscy, Konin.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pragniemy również podziękować Pani Iwonie Wojciechowskiej, która jest Pełnomocnikiem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Koninie oraz Pani Lidii Lorenckiej z Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie za zgłoszenie kandydatów do konkursu.

Skip to content