Już po raz szósty w całej Wielkopolsce pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odbędzie się innowacyjne wydarzenie edukacyjne o nazwie Noc Zawodowców.

Jak zwykle na początku października, jak zwykle w wieczornej aurze, Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu realizują jednocześnie przedsięwzięcie adresowane do młodzieży klas 7 i 8 oraz jej rodziców.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości oraz perspektyw edukacyjnych i zawodowych uczniów szkół podstawowych. Ma również promować szkolnictwo branżowe i techniczne, jako szkolnictwo pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

W jednym miejscu spotkają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy i pracodawcy. Młodzież w ciekawy interaktywny sposób zaznajomi się ze światem współczesnych zawodów, pozna oferty szkół ponadpodstawowych, oferty lokalnego rynku pracy oraz realia pracy w rzemiośle.

Konińska edycja Nocy Zawodowców odbędzie się w tym roku w Turku w gościnnych murach Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego ul. Milewskiego. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji w postaci spotkań z firmami, quizów, warsztatów, konkursów jak np. zespołowa gra zawodoznawcza „Ten zawód brzmi znajomo!”. Jej uczestnicy w dwuosobowych zespołach poszukują ukrytych w przestrzeni szkoły QR-kodów, pod którymi znajdują się tajemnicze dźwięki odnoszące się do konkretnych profesji. Najpierw uczniowie muszą dotrzeć do QR-kodów i przy użyciu telefonów komórkowych odgadnąć prawidłowe nazwy zawodów, wypełnić kartę gry i jak najszybciej zameldować się na linii mety. Wygrywa najszybszy team z prawidłowymi odpowiedziami.

REGULAMIN-Noc-Zawodowcow-Edycja-6

Formularz zgłoszenia drużyny

Regulamin gry Ten zawód brzmi znajomo!

 

 

Skip to content