Galeria

II edycja Gry Miejskiej “Poznajemy Zawodowców” Turek 2019

7 czerwca 2019 r. Centrum wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie przy współpracy z Miastem Turek, Zespołem Szkół Technicznych w Turku, Turecką Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych w Turku oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Turku przeprowadziło II edycję Gry Miejskiej „Poznajemy Zawodowców”. Do pomocy w organizacji włączyli się również przedsiębiorcy małych i dużych firm oraz instytucje z Turku: Biuro Księgowe Beata Gradzik, WOJCIECH BASIŃSKI Handel, Usługi- Zegarmistrzostwo, STOLTUR sp. j. JAN I MARIAN MILLER, Unicorn T&T, Hostel Barbórka oraz Muzeum Miasta Turek.

W wydarzeniu wzięły udział następujące szkoły:

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku;

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku;

– Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku;

– Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słodkowie;

– Szkoła Podstawowa we Władysławowie.

Gra rozpoczęła się o godz. 9.00 w Zespole Szkół Technicznych w Turku, gdzie na Uczestników czekało pierwsze zadanie, slalom w Alkogoglach przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.  Po wykonaniu pierwszego zadania wszystkie zespoły ruszyli w miasto. Każdy Uczestnik został zaopatrzony w Zestaw Startowy, który zawierał mapę, opisy miejsc, identyfikator, wodę, jedzenie i materiały odblaskowe.

Rywalizacja, zadania i pokonywanie zaszyfrowanej trasy to nie wszystkie atrakcje jakie czekały na Uczestników Gry Miejskiej. Uczestnicy na swojej trasie poznali takie zawody jak: tapicer, zegarmistrz, stolarz, drukarz, mechatronik, tkacz, recepcjonista, księgowy oraz pośrednik pracy. Punkty można było zdobyć za odnalezienie miejsca oraz wykonanie zadania, które czekało w każdym z punktów. Dodatkowe punkty można, było również zdobyć za poprawne odpowiedzi na pytania umieszczane w Grupie Zamkniętej „Gra Miejska Turek 2019” na Facebooku oraz poprzez nadesłanie krótkiego filmiku przedstawiającego Uczestników i szkołę.

Po części terenowej Gry Miejskiej na Uczestników czekał test podsumowujący, który pomógł Jury w wyłonieniu zwycięzców. Zakończenie Gry Miejskiej oraz rozdanie nagród odbyło się
w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie na Uczestników czekał ciepły posiłek.

WYNIKI GRY MIEJSKIEJ :

– I miejsce – Zespół „Zawodowcy” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

– II miejsce – Zespół „Happy Angels” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie

– III miejsce – Zespół „Robaczki” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie

Gratulujemy zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Gry Miejskiej „Poznajemy Zawodowców”. Sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród: Miasto Turek, Cech Rzemiosł Różnych w Turku, Turecka Izba Gospodarcza, Powiatowy Urząd Pracy w Turku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Biuro Księgowe Beata Gradzik, STOLTUR sp. j. JAN I MARIAN MILLER, Hostel Barbórka, Muzeum Miasta Turek, Autoryzowany Dealer Hyundai Auto Centrum Lis Sp. J., Gmina Turek, Bank Żywności w Koninie, R&R Firma Informatyczna, Bońka- Sound. Sklep muzyczny, INDECO- wygodne mieszkanie. Dzięki licznym sponsorom wszyscy Uczestnicy oraz Opiekunowie dostali nagrody.

Słowa podziękowania należą się, także Opiekunom grup, którzy dzielnie towarzyszyli swoim uczniom.

Uczestnicy Gry Miejskiej przekonali się, że zdobywanie wiedzy na temat konkretnych zawodów nie jest nudne. Niejednokrotnie jednak zostali zaskoczeni specyfiką pracy i trudem jaki należy włożyć w zadania wykonywane na konkretnych stanowiskach pracy.

Przypomnijmy, że głównym celem organizowanej Gry Miejskiej jest pogłębianie wiedzy na temat konkretnych zawodów oraz poznanie specyfiki pracy w tych zawodach. Zależało nam również, aby Uczestnicy poznali topografię miasta oraz rozwijali swoje umiejętności pracy w grupie oraz kształtowali umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

 

 

 

 

 

Warsztaty w ZSGE w Koninie

26 stycznia br. w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, klasa III ZS, przeprowadziliśmy warsztaty pt. „Absolwent na rynku pracy – szanse i zagrożenia” .

Dzięki uczestnictwie w warsztatach, uczniowie pozyskali wiedzę w obszarze kompetencji miękkich i twardych z doradztwa zawodowego, poszerzenie wiadomości na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, metodach poszukiwania pracy, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

​Podczas warsztatów uczniowie biorą udział w ćwiczeniach, które pozwalają na prawidłowe skonstruowanie cv, listu motywacyjnego oraz jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Warsztaty w Wyszynie

24 stycznia br. gościliśmy w Szkole Podstawowej oraz Społecznym Gimnazjum w Wyszynie. W spotkaniach wzięło udział około 40 osób, byli to uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz III oddziału gimnazjalnego. Zachęcamy do tworzenia szkolnych klubów doradztwa zawodowego, które niewątpliwie poszerzą wiedzę na temat rozwoju zawodowego młodzieży.
Serdeczne podziękowania Dyrekcjom szkół za zaproszenie.

Warsztaty w Malanowie

Kolejne warsztaty, tym razem w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie.
Kolejne warsztaty z cyklu “Kariera zawodowa – przypadek, czy świadomy wybór”. Serdecznie dziękujemy  za zaproszenie.

Warsztaty w Grochowach

Warsztaty w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach.

15 stycznia br. przeprowadziliśmy warsztaty w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach, gm. Rychwał.
Serdeczne podziękowania dyrekcji szkoły za przeprowadzenie lekcji z doradztwa zawodowego.

Warsztaty w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. R. Traugutta w Grzymiszewie

Kolejne spotkanie z cyklu “Kariera zawodowa – przypadek, czy świadomy wybór”.
Tym razem gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. R. Traugutta w Grzymiszewie gmina Tuliszków.
Serdeczne podziękowania Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie.​

Warsztaty w Golinie

Kariera zawodowa – przypadek, czy świadomy wybór

W dniach 10 i 12 stycznia, mieliśmy okazję gościć w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Psycholog oraz doradca zawodowy przeprowadzili warsztaty z cyklu „Kariera – przypadek czy świadomy wybór”. W spotkaniu wzięło udział około 80 osób, byli to uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych.

Warsztaty te mają na celu pomoc w określeniu predyspozycji zawodowych uczniów. Zajęcia wskazują kierunki kształcenia oraz informują
o zawodach deficytowych i nadwyżkowych na lokalnym rynku pracy.

Warsztaty rozwijają u uczniów umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej, kształtują postawy przedsiębiorczości oraz wzmacniają kreatywność.

 

Skip to content