7 czerwca 2019 r. Centrum wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie przy współpracy z Miastem Turek, Zespołem Szkół Technicznych w Turku, Turecką Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych w Turku oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Turku przeprowadziło II edycję Gry Miejskiej „Poznajemy Zawodowców”. Do pomocy w organizacji włączyli się również przedsiębiorcy małych i dużych firm oraz instytucje z Turku: Biuro Księgowe Beata Gradzik, WOJCIECH BASIŃSKI Handel, Usługi- Zegarmistrzostwo, STOLTUR sp. j. JAN I MARIAN MILLER, Unicorn T&T, Hostel Barbórka oraz Muzeum Miasta Turek.

W wydarzeniu wzięły udział następujące szkoły:

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku;

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku;

– Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku;

– Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słodkowie;

– Szkoła Podstawowa we Władysławowie.

Gra rozpoczęła się o godz. 9.00 w Zespole Szkół Technicznych w Turku, gdzie na Uczestników czekało pierwsze zadanie, slalom w Alkogoglach przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.  Po wykonaniu pierwszego zadania wszystkie zespoły ruszyli w miasto. Każdy Uczestnik został zaopatrzony w Zestaw Startowy, który zawierał mapę, opisy miejsc, identyfikator, wodę, jedzenie i materiały odblaskowe.

Rywalizacja, zadania i pokonywanie zaszyfrowanej trasy to nie wszystkie atrakcje jakie czekały na Uczestników Gry Miejskiej. Uczestnicy na swojej trasie poznali takie zawody jak: tapicer, zegarmistrz, stolarz, drukarz, mechatronik, tkacz, recepcjonista, księgowy oraz pośrednik pracy. Punkty można było zdobyć za odnalezienie miejsca oraz wykonanie zadania, które czekało w każdym z punktów. Dodatkowe punkty można, było również zdobyć za poprawne odpowiedzi na pytania umieszczane w Grupie Zamkniętej „Gra Miejska Turek 2019” na Facebooku oraz poprzez nadesłanie krótkiego filmiku przedstawiającego Uczestników i szkołę.

Po części terenowej Gry Miejskiej na Uczestników czekał test podsumowujący, który pomógł Jury w wyłonieniu zwycięzców. Zakończenie Gry Miejskiej oraz rozdanie nagród odbyło się
w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie na Uczestników czekał ciepły posiłek.

WYNIKI GRY MIEJSKIEJ :

– I miejsce – Zespół „Zawodowcy” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

– II miejsce – Zespół „Happy Angels” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie

– III miejsce – Zespół „Robaczki” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie

Gratulujemy zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Gry Miejskiej „Poznajemy Zawodowców”. Sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród: Miasto Turek, Cech Rzemiosł Różnych w Turku, Turecka Izba Gospodarcza, Powiatowy Urząd Pracy w Turku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Biuro Księgowe Beata Gradzik, STOLTUR sp. j. JAN I MARIAN MILLER, Hostel Barbórka, Muzeum Miasta Turek, Autoryzowany Dealer Hyundai Auto Centrum Lis Sp. J., Gmina Turek, Bank Żywności w Koninie, R&R Firma Informatyczna, Bońka- Sound. Sklep muzyczny, INDECO- wygodne mieszkanie. Dzięki licznym sponsorom wszyscy Uczestnicy oraz Opiekunowie dostali nagrody.

Słowa podziękowania należą się, także Opiekunom grup, którzy dzielnie towarzyszyli swoim uczniom.

Uczestnicy Gry Miejskiej przekonali się, że zdobywanie wiedzy na temat konkretnych zawodów nie jest nudne. Niejednokrotnie jednak zostali zaskoczeni specyfiką pracy i trudem jaki należy włożyć w zadania wykonywane na konkretnych stanowiskach pracy.

Przypomnijmy, że głównym celem organizowanej Gry Miejskiej jest pogłębianie wiedzy na temat konkretnych zawodów oraz poznanie specyfiki pracy w tych zawodach. Zależało nam również, aby Uczestnicy poznali topografię miasta oraz rozwijali swoje umiejętności pracy w grupie oraz kształtowali umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

 

 

 

 

 

Skip to content