Szanowni Państwo,

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w webinarium pt. „Jak skutecznie informować o nauce zawodu w rzemiośle?”, które odbędzie się w formie zdalnej w dniu 24.01.2023 r. w godzinach od 14:00 do 16:00.

Spotkanie dedykowane jest doradcom zawodowym, pedagogom szkolnym i nauczycielom koordynującym realizację zadań wspierających dzieci i młodzież w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Celem wydarzenia jest przedstawienie informacji o możliwościach kształcenia zawodowego                    w rzemieślniczym modelu kształcenia oraz zaprezentowanie pakietu narzędzi edukacyjnych do przeprowadzenia lekcji o nauce zawodu w rzemiośle.

Wielkopolska to region o ponadprzeciętnych w skali kraju możliwościach rozwoju jednostki i potencjału edukacyjnego. Z satysfakcją odnotowujemy, że w naszym województwie szkoli się najwięcej młodocianych pracowników u pracodawców – rzemieślników. Obecnie to grupa blisko 15 000 młodych osób realizujących naukę zawodu w ponad 5000 firm rzemieślniczych.

Rzemiosło dysponuje szeroką ofertą szkoleniową – od zawodów nowoczesnych do unikatowych, często również o charakterze artystycznym, dając możliwość zdobycia umiejętności zawodowych i potwierdzenia kwalifikacji zawodowych w ponad 140 profesjach.

Poprzez nasze działanie pragniemy wspomóc osoby zaangażowane w doradztwo zawodowe, zaprezentować możliwości zdobycia zawodu poprzez organizację rzemiosła oraz udostępnić Państwu pakiet materiałów edukacyjnych do prowadzenia lekcji. Naszym głównym celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w zakresie podjęcia świadomej decyzji o dalszej edukacji, wyborze zawodu i typu szkoły ponadpodstawowej.

Uczestnicy webinarium otrzymają zaświadczenia uczestnictwa.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego pod poniższym linkiem: https://forms.gle/GjY1QVspN1QKKhV38

Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia 2023 r.

Osoby, które zakwalifikują się na spotkanie otrzymają w dniu 23 stycznia 2023 r. potwierdzenie z linkiem do spotkania.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 618 593 558 lub e-mailowo pod adresem: [email protected]

Zapraszamy do udziału!

Zaproszenie na webinarium dla doradców zawodowych

 

Skip to content