Od lutego 2023 r. trwała III edycja konkursu „Kandydat na medal” przygotowanego z myślą o młodych osobach, które po zakończeniu kolejnych stopni edukacji zmierzą się z konkurencją podczas starań o pracę. Rekrutacja to moment decydujący o dalszych losach absolwentów szkół. Jest też przepustką do wymarzonej kariery zawodowej. Tak więc zgłoszeni uczestnicy mieli niebywałą okazję aby zapoznać się z podstawowymi narzędziami i zasadami rekrutacji.

Do III edycji konkursu przystąpiło 59 uczestników – 33 uczniów z 7 szkół podstawowych oraz 26 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych. Przez kolejne cztery tygodnie wszyscy wykonywali zadania a komisja konkursowa analizowała je i przygotowała dla każdego uczestnika indywidualnie ocenę opisową oraz punktową, które zdecydowały o wyłonieniu zwycięzców. Do komisji zostali powołani doradcy zawodowi Estera Baranowska, Anna Koziarska i Sylwia Nawrot pod przewodnictwem Grażyny Sędziak. 

ZWYCIĘZCY KONKURSU

w kategorii szkoła podstawowa

I miejsceIgor Perliński

Szkoła Podstawowa im Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach

II miejsce – Miłosz Foremniak

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderów Uśmiechu w Łukomiu

III miejsce – Miłosz Wróblewski

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie

w kategorii szkoła ponadpodstawowa

I miejscePiotr Klimczak

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie

II miejsce – Karol Wiliński

Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie

III miejsce – Wiktor Pera

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy

Komisja zdecydowała o dodatkowym wyróżnieniu dla Mateusza Nalepy (Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie – branżowa szkoła I stopnia) za niespotykaną pasję, profesjonalizm i dojrzałość zawodową.

Udział w tym przedsięwzięciu niewątpliwie wzmocnił potencjał wszystkich uczestników co jest potwierdzone dyplomem „Kandydat na medal”.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy pozostałym uczestnikom.

Skip to content